Absolutnie luksusowy – G. H. Mumm Grand Cordon!

Przedstawiamy Wam dzisiaj nowość od G.H Mumm – szampana Grand Cordon, który dostępny jest w niewieli, specjalistycznych sklepach w Polsce, w tym w Alembiku! Można wyczuć w nim aromaty dojrzałej brzoskwini, moreli i ananasa, a także nutę wanilii, karmelu, suszonych owoców i miodu. O dynamice tego szampana świadczą gęste bąbelki i jasny złoty kolor. Jest doskonały jako aperitif, ale świetnie podkreśla też dania z białego mięsa czy ryb.

G.H. MUMM GRAND CORDON to symboliczna mieszanka wyrażająca styl domu szampana Mumm, który charakteryzuje szczep winogron Pinot Noir. Aby stworzyć ten wyjątkowy szampan Chef de Caves Didier Mariotti wykorzystuje 300 najlepszych win bazowych Pinot Noir, Chardonnay i Pinot Meunier, pozyskanych ze 100 najlepszych cru.

Szczepy: 45% Pinot Noir nadają winu moc i strukturę, 30% Chardonnay wnosi elegancję i mineralność a 25% Pinot Meunier zapewnia mu krągłości i równowagę. Głębię, złożoność oraz spójność tego blendu nadają mu wina z poprzednich roczników (około 30%).
Do Mumm Grand Cordon dodaje się jedynie 8g cukru, to jedna z najniższych wśród szampanów na rynku.

Noty degustacyjne:
Wygląd: gęste bąbelki i jasny, złoty kolor świadczą o dynamice tego szampana.
Aromaty: aromaty dojrzałej brzoskwini, moreli i ananasa podkręcona jest nutami wanilii
i karmelu oraz drożdży, suszonych owoców i miodu..
Smak: intensywne, złożone smaki świeżych owoców i karmelu
Finisz: długi i orzeźwiający
Food pairing: białe mięso, ryby; doskonały jako aperitif.